Ukończyła Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie (Uniwersytet Humanistyczny SWPS). W swojej pracy wykorzystuje między innymi techniki Racjonalnej Terapii Zachowań, Mindfulness oraz Teorii Poliwagalnej. Pracuje również w konwencji Life Coachingu. (Transformation Life Coach, CBT Cognitive Behavior Life Coach oraz Spiritual Life Coach). Z osobami uzależnionymi pracuje od przeszło 15 lat. Stale podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w warsztatach, szkoleniach i konferencjach. Swoją pracę poddaje superwizji.
Nasz zespół

Marcin Sterczewski
Prezes Zarządu

Blanka Buczkowska
Dyrektor ośrodka

ANNA SZYMCZAK
Psycholog

KATARZYNA TOMASZEWSKA
Specjalistka psychoterapii uzależnień w procesie certyfikacji
Jest absolwentką Studium Terapii Uzależnień przy Instytucie Zdrowia Psychicznego w Warszawie oraz posiada tytuł magistra pedagogiki o specjalności resocjalizacja z terapią. Doświadczenie zawodowe zdobywała między innymi jako wolontariuszka w Przychodni Uzależnień przy Szpitalu Wolskim w Warszawie.
Wspiera osoby uzależnione od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych, osoby współuzależnione oraz dorosłe dzieci alkoholików (DDA). Jest również aktywnie zaangażowana w działalność Rodzinnych Stowarzyszeń Abstynenckich, gdzie prowadzi liczne warsztaty terapeutyczne dla osób uzależnionych i ich rodzin. Do swojej pracy podchodzi z zaciekawieniem do innych i chęcią wspierania i pomocy w drodze do zdrowia i trzeźwości.

GRAŻYNA PODOLAK-ŁAZICKA
Psycholog i specjalista psychoterapii uzależnień
Tytuł magistra uzyskała na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a w Collegium Verum ukończyła studia podyplomowe z psychoterapii uzależnień.
Swoje doświadczenie zdobywała jako Kierownik Merytoryczny Podyplomowych Studiów Specjalisty Psychoterapii Uzależnień w Collegium Verum, pracując z młodzieżą w Ośrodku Rehabilitacji Uzależnień i Podwójnej Diagnozy Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii w Otwocku, pracując w Ośrodku Terapii Uzależnień Pomost w Kędzierówce oraz w Centrum Pomocy Bliźniemu Markot w Oryszewie-Osadzie.
Na co dzień pracuje jako terapeuta w Ośrodku Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień Monar w Głoskowie, wykładowca w Collegium Verum oraz w gabinecie prywatnym.
W pracy zawodowej wykorzystuje założenia psychoterapii integratywnej. Najważniejsza jest dla Niej ciepła i pełna zrozumienia oraz akceptacji relacja, która pozwala nawiązać z Klientem bezpieczną dla Niego relację.

MARIUSZ DRABAREK
Psychoterapeuta, specjalista terapii uzależnień
Ukończył Pedagogikę Osób Społecznie Nieprzystosowanych oraz Pedagogikę Sądowo Penitencjarną. Jest absolwentem Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnień. Ukończył 4 letnią Szkołę Psychoterapii DDA przy Stowarzyszeniu OD – DO w Warszawie.
Pracuje z osobami DDA, współuzależnionymi i uzależnionymi. Problemy uzależnień zna także z poziomu emocjonalnego. Prowadzi grupy ogólnorozwojowe dla osób uzależnionych, współuzależnionych oraz DDA. Pracuje także z grupami prowadząc treningi zastępowania agresji i treningi zachowań konstruktywnych.
Jest wsparciem dla osób, które nie radzą sobie w życiu z powodu zażywania substancji psychoaktywnych, mają kłopoty z zachowaniami kompulsywnymi (hazard, pornografia, seksoholizm, sieć itp.), mają kłopoty rodzinne i trudno im znaleźć ich przyczyny, nie potrafią się porozumieć z partnerem, zgubiły kierunek i sens życia, nie wiedzą co robić, kiedy bliska osoba nadużywa środków zmieniających świadomość, są DDA i to wpływa destrukcyjnie na ich życie.

Małgorzata Piwońska
Psycholog
Jestem psychologiem z ponad 20 letnim doświadczeniem w pracy z osobami dorosłymi. Przez lata pracy z różnorodnymi pacjentami zdobyłam umiejętności w zakresie interwencji kryzysowej i diagnozy.
Ukończyłam liczne szkolenia i warsztaty podnoszące moje umiejętności i kwalifikacje, min. psychoterapia depresji, zaburzeń lekowych, diagnoza DSM-IV-TR. Prowadzę programy psychoedukacyjne, min dla sprawców przestępstw drogowych pod wpływem alkoholu oraz z zakresu profilaktyki uzależnień.
W pracy kieruję się etyką zawodu psychologa. Interesuję się naturalnymi formami terapii, min lasoterapią.

Katarzyna Liptak
Psychoterapeuta, specjalista terapii uzależnień
Jest Certyfikowanym Specjalistą Psycjoterapii Uzależnień (IPZ PTP w Warszawie) z doświadczeniem pracy z osobami dorosłymi, młodzieżą i dziećmi uzależnionymi od substancji psychoaktywnych i uzależnionych bechawioralnie.
Ukończyła SWPR w Warszawie oraz Pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim.
Posiada wykształcenie oligofrenopedagogiczne oraz 20 letnie doświadczenie w pracy terapeutycznej z osobami z zaburzeniami osobowości, dziećmi, młodzieżą i dorosłymi będącymi w Spektrum Autyzmu oraz osbami z niepełnosprawnoscią intelektualną.
Jest również Certyfikowanym Trenerem Umiejętności Społecznych, co wykorzystuje w pracy grupowej z pacjentami uzależnionymi.
W życiu ceni spokój i przyrodę w każdym jej aspekcie. Lubi podróże i wychodzi z założenia, że każda wielka podróż, także te wewnętrzna w sercu rozpoczyna się od pierwszego kroku. Wystarczy bardzo chcieć.

Wojciech Wachuda
instruktor terapii uzależnień
(Instytut Psychologii Zdrowia w Warszawie)
Posiada doświadczenie w pracy z młodzieżą i dorosłymi, osobami uzależnionymi zarówno od różnego rodzaju substancji: alkoholu, narkotyków (kanabinoidy, psychostymulanty: amfetamina, kokaina, MDMA), dopalaczy a także z osobami uzależnionymi behawioralnie.
W pracy z osobami uzależnionymi wykorzystuje podejście integracyjne z naciskiem na techniki poznawczo- behawioralne. Podczas sesji terapeutycznych skupia się wspólnie z pacjentem na rozbrajaniu mechanizmów uzależnienia, rozwiązywaniu aktualnych problemów w życiu prywatnym i zawodowym wynikających z uzależnienia, oraz poszukiwaniu indywidualnej drogi pomocy dostosowanej do pacjenta. Pracując z pacjentem stara się stworzyć klimat otwartości, akceptacji i zaufania. W kontakcie z człowiekiem najważniejsze jest dla niego stworzenie relacji opartej na wzajemnym szacunku i szczerości. W swojej pracy szczególnie istotne jest odnalezienie motywacji do zmiany. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji, odbył także własną psychoterapię zarówno indywidualną i grupową.

Małgorzata Szeparowicz
Jest studentką V roku psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. W czasie wolnym stale poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w szkoleniach i czytając literaturę z zakresu psychologii, co pozwala jej stale rozwijać umiejętności. W ośrodku pełni funkcję wsparcia na dyżurach oraz obserwacji procesów terapeutycznych w celu lepszego zrozumienia pacjentów. W pracy psychologa za najważniejsze wartości uważa empatię i zaangażowanie 🙂
